Dvacet pět hodin – tak trochu jiný závod

Tak to máme za sebou. Přežili jsme to my i auta. I když ……..

Do závodu RC aut SHORT COURSE v měřítku 1:10 nastoupilo 5 týmů, ze sedmi přihlášených. Tři týmy hájily barvy domovského klubu RCMAX. V letošním roce se na startovní rošt postavily i dvě dívky a nutno podotknout, že s kluky držely krok a nenechaly se zahanbit. Favoritem závodu byl tým RCZONE obhajující loňské vítězství.

Přípravě autům na takhle dlouhý závod je potřeba věnovat dostatek času a vše velmi pečlivě připravit. Některé týmy přípravě věnovaly celou noc před závodem a u jednoho týmu nebylo do poslední chvíle jasné, jestli stihne auto do startu závodu dodělat. Naštěstí čtvery ruce a trocha štěstí umožnily vše dokončit včas a na startu závodu v 11 hodin stálo všech pět týmů. Oproti loňskému roku závodníci věděli „o co jde“, a tak od samého začátku šli do závodu velmi zostra. V prvních minutách se ukázalo, že jet naplno bez rezervy nebude ta správná taktika. Vždyť závod trvá dlouhých 25 hodin a auto bude nutné šetřit, jinak nevydrží. Nejeden tým si během závodu vyzkoušel rychlou opravu. Naštěstí jsme byli zásobeni náhradními díly v dostatečném množství. Tým RCZONE a tým RCMAX Žlutí se střídaly na prvním a druhém místě, tým RCMAX Modří a RCMAX Zelení na třetím a čtvrtém. Vyrovnanost týmů byla opravdu vysoká. Do pořadí ve startovním poli promlouvaly hlavně závady jednotlivých aut a jezdecké chyby, po kterých se muselo opravovat. Tým „Amatérů“ bohužel zápolil po celou dobu závodu se stávkující technikou a časová ztráta, kterou nasbíral během sobotního odpoledne, se mu již nepovedlo dohnat. Nicméně bojoval až do úplného konce jako lev.

A nakonec trocha čísel, tedy výsledků. Tým RCZONE, který zvítězil, nakroužil 2629 kol, tedy 446 km. Tým RCMAX Žlutý skončil druhý, s počtem 2501 kol, tedy 425 km. RCMAX Zelení – třetí v pořadí ujeli 2257 kol, tedy 383 km. RCMAX Modří dojeli čtvrtí s minimální ztrátou na třetí tým s počtem 2233 kol, tedy 379 km. Poslední pátý tým „Amatérů“ odjezdil 1843 kol, tedy 313 km.

Celkem závodníci odjeli 11463 kol, což přepočteno na kilometry činí úctyhodných 1946 km.

Ještě odkaz na video od Romana najdete tady a balík fotografií od Romana a Nohajze najdete tady

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář