25 hodinovka

Pravidla závodu 25 hodinovka pořádaná v termínu 3.6. – 4.6.2017

Do prostoru závodiště bude účastníkům závodu umožněn vstup již v pátek v odpoledních hodinách. Občerstvení bude k dispozici od pátku.

Závod je pořádán jako týmový pro rádiem řízené modely Short Course 2WD 1/10 s elektrickým pohonem zadní nápravy.

Závodu se může zúčastnit maximálně 12 týmů.

Závod se koná bez ohledu na počasí v areálu Dětského dopravního hřiště, v ulici 28.října 528 v Jindřichově Hradci

Přihlášky:
Písemné přihlášky posílejte nejpozději do 25.4.2017 na email: pechotadusan@gmail.com Každá přihláška bude písemně (emailem) potvrzena. Informace o přihlášených týmech budou zveřejněny na stránkách www.rcmax.eu

Startovné:
Startovné je stanoveno na 1200 Kč za tým.

Půjčení RC auta s vybavením:
Je možné si zapůjčit plně vybavené RC auto Short Course od Team Durango DESC 210. Součástí je kompletní RC auto, motor 13,5, regulátor vysílač a přijímač, karosérie, ráfky bez pneu. Součástí není baterie.
Cena půjčení je 1500Kč na celou dobu závodu. Závodní tým si hradí všechny poškozené díly . Závodní tým vrací auto bez viditelných poruch ve funkčním stavu. Půjčení je nutné nahlásit dostatečně dopředu. Počet aut na půjčení je omezen. Vzhledem k tomu, že plánujeme auta po skončení závodu odprodat, tak můžete místo „půjčovného“ auto rovnou odkoupit za cenu 2500 Kč. Jedná se o cenu vozu s ráfky, bez elektroniky a motoru.

Složení a identifikace týmů:
Počet lidí v týmu: 4x jezdci a 1x mechanik.
Jezdec – je oprávněn v průběhu závodu řídit auto svého týmu, provádět nasazování, přípravu a opravy auta v depu jeho týmu.
Mechanik – je oprávněn vykonávat činnosti související pouze s opravou auta a jeho nasazováním.
Identifikace: Příslušnost k týmu musí být patrná ze shodných viditelných prvků oblečení. (např. mikina, vesta, tričko) Členové týmu bez viditelné týmové identifikace nesmí vstoupit na tribunu, servisovat auto, ani nasazovat auto. Všichni účastníci budou při prezenci označeni visačkami, které jsou povinni po celý průběh závodu viditelně nosit.

Depo:
Každý tým má v depu vyhrazené místo, stůl, dvě lavice a elektrickou přípojku (pivní set). V prostoru depa není dovoleno používat žádné elektrické spotřebiče s výjimkou: nabíječek, pájky, lampičky, noteboku. Za použití nedovoleného elektrického spotřebiče bude udělen trest, případně tým vyloučen ze závodu.

Časový plán závodu:
Sobota 3.6.2017
8.00 otevřeny prostory závodiště
8.30 otevření tratě k volnému tréninku
10.30 Rozprava
11.00 start závodu

Neděle 4.6.2017
12,00 konec závodu
12.30 vyhlášení výsledků a předání cen
15.00 ukončení akce

Pořadí na startu:
Pořadí na startu bude losováno při rozpravě.

Konstrukční pravidla:

Podvozek:
Short Course se zadní hnanou nápravou

Karosérie:
Bez omezení

Motor:
Motor třídy 540 střídavý 13,5 závitů. Výrobce libovolný. V případě nepovolených úprav na motoru bude celý tým diskvalifikován.

Pneumatiky:
Tvrdost není omezena. Pneumatiky budou ke koupi u pořadatele. Počet sad není omezen.

Baterie:
LiPo, LiFe, LiOn, Nimh, Nicd do jmenovitého napětí 7,4 V. Baterie LiPo a LiOn musí být v netříštivém obalu s dutinkami. Počet sad ani jejich kapacita nejsou omezeny. Baterie je nutné nabíjet v ochranném obalu. Za škody vzniklé při manipulaci s bateriemi nenese pořadatel odpovědnost.

Výměny a opravy:
Opravu auta lze provádět výhradně v depu. Tým musí závod odjet s jedním autem. U auta je možno v průběhu závodu vyměnit jakýkoliv díl s výjimkou základní desky (plata). Vyměněné díly musí vyhovovat pravidlům.

Tuning:
S výjimkou uvedených omezení, je povolen libovolný tuning.

Organizační pokyny:
Na rozpravu každý přinese ke kontrole auto se kterým chce jet.

Každý tým si během závodu plně zodpovídá za své auto. Při všech činnostech nesmí ohrozit ostatní účastníky závodu.

Po celou dobu akce bude k dispozici dobře zásobený bufet. V prostorách závodiště je umožněno parkování závodníků, je možné postavit stan či zaparkovat karavan.

Po celou dobu akce budou k dispozici díly Team Durango pro Short Course 2WD (DESC 210). Pouze zadní ramena jsou v omezeném počtu vzhledem k nedostatku na trhu.

Kontakt na pořadatele závodu:

Dušan Pěchota pechotadusan@gmail.com 608709757

Marcel Dostál  dostal@imagedent.cz

Pavel Holický pavel.holický@gmail.com 737242213

Standa Švob 775383409

 

 

Napsat komentář